Badminton SwedenTävlingskalender




 
Sök
Skriv ut Exportera
Vecka Datum Namn Ort Hall Förening Ungdom Senior Klasser

December 2022


49 10-11 BSO Stockholm 2022 Stockholm olika 6, 3 4 U13,U15.U17, Elit/U22
49 10-11 Kinnekulleblixten 20.. Källby, Götene Källbyhallen, idrottshallarna i Götene Kinnekulle Badmintonklubb 1,3 4 U8N, U9N, U11N. U13N, U15N, U11, U13, U15, U17, A, B, C,
49 10-11 Sydostsmashen Höst Karlshamn Gamla Tennishallen & Väggahallen Carlshamns badmintonförening 1,3 4 A, B, C, D, U11-U17; U9N-U17N (N endast singel)
49 10-11 Carlstad Open Karlstad Racketcenter Karlstad Badminton 3 4 A,B,C U11-U17
49 11-11 Tomtesmashen Umeå Badmintonstadion 1 4 U9N-U17N, Motionsklass
50 17-18 Badmintonstadion Cup.. Umeå Badmintonstadion 3 4 U11, U13, U15, U17, Elit, A, B, C
50 17-18 Österlenspelen Simrishamn Korsavadshallen, Jonebergshallen Österlens badmintonklubb 3 4 U11- U17, Elit, A-C
50 17-18 Komet Singel & Dubbe.. Järfälla, Stockholm Komethallen BMK Komet 1,3 4 U9, U11, U13, U15, U17, A, B, C

Januari 2023


1 7-8 Dygnslaget Grums Sporthallen 3 4 U11-U17, A-C
2 14-14 Lagaholmsspelen 2023 Laholm Lagaholmshallen 1, 3 4 U9-U15 och C
2 14-15 Ostkakan Västervik Bökensveds sporthall (samt 2-3 hallar till) BK Pärlan 3 4 U11-17 + A B C
2 14-15 Stålfjädern Sandviken JernvallenTävlingen är inställd Sandvikens BMK 3 4 A, B, C, U9, U11, U13, U15, U17
2 14-15 Arosfjädern Västerås Bellevue Västerås Badminton 3 4 U11-U17 + Elit, A, B, C
2 14-15 Bele Nordins Minnest.. Göteborg Fjäderborgen Göteborgs badmintonklubb 2 4 U11-U17, A, B
2 14-15 SJT 4 U13-U15 Järfälla Komethallen BMK Komet 6, 3 U13-U15
3 21-21 Kaparslager Onsala Rydethallen o Kaparehallen Onsala badmintonklubb 1 och 2 4 U11-17, B,C
4 27-29 Swedish Junior Uppsala Fyrishov 8 U19
4 27-29 Swedish U17 Internat.. Uppsala Fyrisfjädern/Fyrishov 7 U17
4 28-28 Västra Frölunda Nybö.. Göteborg Sportarenan Västra Frölunda Badmintonklubb 1 U9 N - U17 N
4 28-29 Pitespelen Piteå Hällströms Arena +1 1-3 4 U9-U17, A, B, C
4 28-29 Boda Borg Cup Sävsjö Sporthallen + Hofgårdshallen 1 och 3 4 U9 -17,A,B,C
4 28-29 Jonasträffen 2023 Alingsås Gamla Tennishallen 2 4 U9-U17 ABC
4 28-29 AURA - Open Malmö Malmö Badmintoncenter 3 4 U11-U15, A-C
4 28-29 Täby Ungdom TÄBY Täby RacketCenter 1 och 3 U9-U17
4 28-29 ICA Maxi Cup 2023 FALUN Lugnets Sporthall Falu BMK 3 4 A, B, C, U11, U13, U15, U17
4 28-29 Norrköpings Cupen Norrköping Racketstation Norrköpings BK 3 4 A, B, C U11-U17

Februari 2023


5 3-5 Victor Badminton SM Malmö Malmö Racketcenter BMK Aura 8 Elit
5 4-5 Badmintontrofén Kristinehamn Brogårdshallen 3 4 U11-U17, A-C
5 4-5 Kista Junior 2023 Kista Kista Racket Center Kista Badmintonklubb 1 och 3 U11 - U17
5 4-5 Gripenträffen nr 53 Hässleholm Qpoolen samt Läredahallen Hässleholm Badminton 1, 3 4 A,B,C, U9-U17
5 4-5 Kungs Rockstile Open Västra Frölunda Sportarenan BMK Kungs. 3 4 U11-U17 A-B-C
801