Badminton SwedenTävlingskalender




 
Sök
Skriv ut Exportera
Vecka Datum Namn Ort Hall Ungdom Senior Klasser

Januari 2022


4 29-29 Västra Frölunda Nybö.. Göteborg SportarenanTävlingen INSTÄLLD 1 U9 N - U17 N
4 29-29 Vinterstråt 2022 Karlskoga StråhallenTävlingen INSTÄLLD 1 - U9-U17
4 29-30 Jonasträffen 2022 Alingsås Gamla tennishallenTävlingen INSTÄLLD Nivå 2 Nivå 4 A-D U9-U17
4 29-30 Boda Borg Cup 2022 Sävsjö SporthallenTävlingen INSTÄLLD Nivå 1 & 3 Nivå 4 U11-U17, U11N-U17N, A-C
4 29-30 Pitespelen Piteå Hällströms Arena +1Tävlingen INSTÄLLD 1-3 4 U9-U17, A, B, C
4 29-30 Ekerö Open 2022 Ekerö MälaröhallenTävlingen INSTÄLLD Nivå 1 och 3 U9-U17
4 29-30 Norrköpings Cupen Norrköping RacketstationTävlingen INSTÄLLD 3 4 A, B, C, U11- U17
4 29-30 AURA - Open Malmö Malmö BadmintoncenterTävlingen INSTÄLLD Nivå 3 nivå 4 U11 - U15, ABCD
4 29-30 ICA Maxi Cup 2022 Falun Lugnets SporthallTävlingen INSTÄLLD 3 3 A, B, C, U17, U15, U13, U11

Februari 2022


5 4-6 Games of Clubs 2022 Göteborg Åby BadmintonhallNYTT DATUM Nivå 1 och 3 U9, U11, U13 och U15
5 4-6 Victor SM Senior Växjö Teleborgshallen - 8
5 5-6 Gripenträffen nr 53 Hässleholm Qpoolen samt Läredahallen Nivå 3 samt Nivå 1 Nivå 4 A,B,C,U17,U15,U13,U11,U9
5 5-6 ABC Trollhättan Trollhättan Innovatumhallen 4 A, B och C
5 5-6 Gåsfjädern Skogås Skogås Skogås Racketcenter 1-3 4 U11-U15, ABC
6 12-13 SERIEHELG _ _ _ _ Div 1-4
7 19-20 Eken Cup Stockholm Frescati Sports Center 1-3 4 U9-U15, A-C
7 19-20 Badmintontrofén Kristinehamn Brogårdshallen, Södermalmshallen. 2 4 A, B, C och U9-U17
7 19-20 Sundsvall Open SUNDSVALL Sundsvalls Sporthall, Engelska skolan, Hagaskolan 3 4 E,A,B,C, U11,U13,U15, U17
7 19-20 Arctic Open Luleå Hälsans hus och Gammelstads sporthall 1 och 3 4 A-C, U11-U19 U11-U19N
7 19-20 Gästabudet 2022 Nyköping Gumshallen 3 4 U11-U17, C-A klass
7 19-20 Knalleträffen Borås Boråshallen, Lundbyhallen 3 och 1 4 A, B, C, U11- U15, U11N-U17N
8 25-27 Games of Clubs 2022 Göteborg Åby Badmintonhall Nivå 1 och 3 U9, U11, U13 och U15
8 25-27 SM U19 TÄBY Täby RacketCenter 7 U18
8 26-27 Vikingaslaget Sollentuna Sollentuna Rackethall 1,3 U9, U11, U13, U15, U17
8 26-27 Nordiska Ungdomsspel.. Östersund Storsjöskolans sporthall 3 4 A, B, C, U11-U17

Mars 2022


9 5-6 Mörrumsträffen Mörrum och Svängsta Norrevångshallen & Garciahallen 3 4 U9-U17, A, B, C, D
9 5-6 Frölundaspelen Göteborg Sportarenan 3 4 U9-U17, Elit, A,B,C och D
9 5-6 Polarfjädern Kiruna Sporthallen 1 och 3 4 Nyb. U9-U15 / U9-U19 / A,B,C
9 5-6 Lergöksträffen Ängelholm Lingvallen 4 A, B, C, D
9 5-6 Götaslaget Norrköping Racketstadion 3 4 U11, U13, U15, A, B, C
10 12-13 Lergöksträffen ungdo.. ÄNGELHOLM Lingvallen 1 och 3 U11-U17
10 12-13 Botkyrkaslaget Norsborg Botkyrka Rackethall 1, 3 4 U9-U17 (nivå 1), U11-U15 (nivå 3), ABC (kl 4), Dubbel, singel, mixed
10 12-13 GKN Aerospace Cup Trollhättan Innovatumhallen 1 och 3 U11 - U17, Nivå 1 endast singel.
10 12-13 Växjö Open 2022 (U) Växjö Teleborgshallen 1, 2, 3 U9-U19
10 12-13 Borlänge Open Borlänge Borlänge Badmintonhall 3 4 A,B,C,U17-U11
10 12-13 Snödroppen 2022 Karlskoga Stråhallen 3 4 A, B, C samt U11-U15
801